A Cup of Yorkshire

South Yorkshire is the best kept secret – mój rozmówca zwięźle podsumował wiedzę Anglików na temat tego regionu. Pogawędka wywiązała się, gdy odwiedzałam jeden z lokalnych zabytków i chciałam dowiedzieć się czegoś więcej. Zadowolony  mężczyzna sypnął garścią ciekawostek, ale wszystkie (nawet wiek zabytku – a ten zrobił na mnie ogromne wrażenie) przebiła jedna: że zdecydowana większość okolicznych mieszkańców nigdy w tym zabytku nie była!

Południowe Yorkshire pozostaje w cieniu słynnych wrzosowisk, malowniczych plaż, kolonii ptactwa wodnego czy zachwycających zabytkami miast, którymi kuszą Północne, Wschodnie i Zachodnie Yorkshire. Niesłusznie! Chcę pokazać, że choć skromniejsze, wcale nie jest tylko ubogim krewnym pozostałych. Stąd pomysł na A Cup of Yorkshire.

A Cup of Yorkshire to połączenie bloga i kalendarza, który kręci się wokół tego, co lubię najbardziej: spacerów, historii, przyrody oraz lokalnych kulinariów. Na życiu klubowym się nie znam, odsyłam Was więc pod inne adresy. Jeśli zaś pasują Wam moje klimaty, zapraszam na A Cup of Yorkshire! Pijcie powoli, smakujcie do woli! Południowe Yorkshire – polecam!